Co vlastně dělá Wi-Fi router

Nejdříve se Vám pokusíme trochu vysvětlit co vlastně takový wifi router je a co dělá. Je to síťové zařízení, které obsahuje hned tři prvky. Samotný router se stará se o to, aby jednu IP adresu od poskytovatele připojení mohlo v domácí nebo firemní síťi využít více zařízení. Vestavěný switch (přepínač) tato zařízení propojuje a přístupový bod odděluje drátovou a bezdrátovou síť. 

Nejdříve si uděláme pořádek v současných Wi-Fi standardech. Zatímco někteří obchodníci používají původní označení (např. 802.11ax) a jiní to nové (Wi-Fi6), další je úspěšně mixují dohromady 🙂 

V tabulce je přehled aktuálních i známých budoucích standardů:

Jaký tedy vybrat spravný Wi-Fi router?

Nebudeme Vám lhát, čím lepší router vyberete, tím budete mít ve zkratce řečeno méně starostí a více komfortu. Nemusí jít zpravidla jen o větší pokrytí signálem, nebo větší datovou propustnost router, ale dražší routery nabízejí zajímavé benefity ve formě různých funkcí, které Vám popíšeme:

Naše nabídka Wi-Fi routerů:

Wi-Fi 4 Reyee RG-EW300N 300Mbps

Ačkoliv se jedná o základní router již disponuje funkcemi, které mají až dražší routery a to například možnost připojení na CLOUD vč. v případě zapojení více routerů tak i funkce ROAMING. Přes mobilní aplikaci, jde jednoduše omezovat rychlost jednotlivým zařízením apod. Dostačující pro HOME tarify.

Wi-Fi 5 Reyee RG-EW1300G 1300M Dual-band Gigabit

Tento router je navíc od předchozího již dvoupásmový, zařízení se tedy podle toho co umí automaticky připojení ke staré 2,4GHz síťi, nebo k rychlejší 5GHz. Navíc tento router umožňuje na všech LAN portech rychlost až 1000Mbit/s (10x více než EW300N) Doporučuje pro rychlosti do 100Mbit

Wi-Fi 6 Reyee RG-EW3000GX PRO 3000M Wi-Fi 6 Dual-band Gigabit Gaming

Aktuální standard, který již podporuje většina cca. 2-3 roky starých zařízení. Nákup tohoto router určitě není cesta zpět = neomezujte se rychlostně.

Wi-Fi 6 Reyee RG-M18 1800M Dual-band Gigabit Mesh Router

Tento router je parametry téměř totožný jako router EW3000GW, navíc ale přidává funkci MESH, právě pro případ, že potřebujete zapojit do jedné síťě více Wi-Fi routerů bez existujících datových rozvodů.

Reyee RG-EG105G V2 Reyee Cloud Managed Router

Tento produkt lze nazvat jednoduše jako řídící prvek celé Vaší sítě (není Však nutné ho instalovat!). Řidí všechny Vaše Wi-Fi routery, switche apod. a nabízí spousty zajímavých funkcí jako například content filtering = jednoduše lze ve Vaší síťi například dětem v určitém časovém okně vypnout možnost připojení na sociální sítě, prohlížet weby s choulostivou tématickou, zakázat možnost on-line plateb apod.